top of page

O nas

Drevutnia to pracownia stolarska skupiająca się na produkcji niebanalnych mebli, łączących w sobie cechy wzornictwa lat 60-tych oraz stylu skandynawskiego. Nasza historia zaczęła się od tego, że nie mogliśmy znaleźć odpowiednich mebli do naszego nowego domu, więc postanowiliśmy…. zaprojektować i zrobić je własnoręcznie.  

 

Wszystkie produkty opuszczające nasz warsztat wykonywane są ręcznie z dbałością i uwagą, taką jakby każdy z tych mebli miał zagościć w naszym własnym domu i stanowić jego najważniejszą ozdobę. 

 

Cały proces realizacji rozpoczynamy od projektowania, dzięki któremu  ustalamy wymiary, proporcje i optymalizujemy wnętrze pod kątem możliwości przechowywania.

 

Następnie dobieramy surowce. Na tym etapie nie uznajemy kompromisów. Wybieramy materiały najwyższej jakości. Suszone drewno dębowe,  drewno fornirowane oraz fronty akrylowe to podstawowe materiały z których powstają nasze meble.

 

Większość elementów jest przygotowywana na obrabiarkach CNC, które zapewniają zegarmistrzowską precyzję i powtarzalność wykonania. W żadnej realizacji nie brakuje jednak ręcznej pracy dłutem, strugiem, czy decyzji o doborze usłojenia drewna, dzięki czemu kolejne egzemplarze są jedyne w swoim rodzaju.

Każdy z naszych mebli jest ręcznie szlifowany, polerowany i uszlachetniany kilkoma warstwami olejowosku, który nie zamyka struktury drewna, a uwydatnia jego piękno. Pozostawia powierzchnię naturalną w dotyku, jednocześnie zabezpieczając przed trudami codziennego użytkowania.

Contact
bottom of page