Dołącz do nas 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

T: + 48 693-504-336

E:  info.drevutnia@gmail.com

Polska / Poland

Masz pomysł na mebel? Napisz do nas wspólnie na pewno coś wymyślimy!

© 2023 by Drevutnia

IDEA

Drevutnia to pracownia stolarska skupiająca się na produkcji niebanalnych mebli, które łączą w sobie cechy wzornictwa lat 60-tych ubiegłego wieku oraz stylu skandynawskiego. Nasza historia zaczęła się od tego, że nie mogliśmy znaleźć odpowiednich mebli do naszego nowego domu, więc postanowiliśmy…. zaprojektować i zrobić je własnoręcznie.  

 

Wszystkie produkty opuszczające nasz warsztat wykonywane są ręcznie z dokładnością i uwagą, taką jakby każdy z tych mebli miał zagościć w naszym własnym domu i stanowić jego najważniejszą ozdobę. 

 

Cały proces realizacji rozpoczynamy od projektowania, dzięki któremu  ustalamy rozmiary, proporcje i optymalizujemy wnętrze pod kątem możliwości przechowywania. Następnie dobieramy surowce. Na tym etapie nie uznajemy kompromisów. Wybieramy  materiały najwyższej jakości. Lite suszone drewno dębowe, klejone drewno obłogowane i fornirowane oraz fronty akrylowe obrabiane laserowo to podstawowe materiały z których powstają nasze meble.

 

Większość elementów jest przygotowywana na obrabiarkach sterowanych komputerowo, które zapewniają zegarmistrzowską precyzję i powtarzalność wykonania. W żadnej realizacji nie brakuje jednak pracy dłutem, strugiem, czy decyzji o doborze usłojenia drewna, dzięki czemu kolejne egzemplarze są jedyne w swoim rodzaju.

Każdy z naszych mebli jest ręcznie szlifowany, polerowany i uszlachetniany kilkoma warstwami olejowosku, który nie zamyka struktury drewna, a uwydatnia jego piękno. Pozostawia ją naturalną w dotyku, jednocześnie zabezpieczając przed trudami codziennego użytkowania.